Рим-болт

Римболт Такелаж

  На сьогоднішній день на ринку представлений величезний асортимент кріпильних виробів, одним з таких метаовиробів є «болт». Існують болти, які можуть застосовуватися у всіх областях, також є ті, застосування яких обмежено. До останніх відносяться римболти, відкидні, фундаментальні і конусні болти. Давайте детальніше ознайомимося з особливостями і призначенням рим-болтів.

Чи можна обійтися без рим-болта?

Рим-болт – є металовиробом, який відносять до такелажних універсальних кріпленнь. Він не такий популярний, як аналогічні кріплення, у нього більш вузьке коло споживачів. Рим-болт – це кільце зі стрижнем з різьбленням, зроблене з металу для захвату.

Рим-болти найчастіше застосовують в будівництві для підйому матеріалів з великою вагою в портах і як пристосування для швартування і т. д. Для більш зручного підйому, болт вкручують в спеціально нарізний отвір. Такі елементи кріплення використовуються з спеціальними рим-гайками. Як кріплення рим-болт використовують в промисловому обладнанні, корпус якого передбачає потовщення, так звані бобишки. Якщо в установці такі є, то наявність в комплекті з таким болтом гайки є необов’язковим.

Все по стандарту!

     Рим-болт має свій державний стандарт ГОСТ 4751-73. Ці металовироби виробляються з метричної різьбою починаючи з М12 до М72, вибираються відповідно до маси виробу, для якого вони виготовлені.

Кожен виріб обов’язково проходить випробування на міцність. Навантаження яку повинні витримувати римболти, повинна бути більше їх первісної вантажопідйомності на 100%, з перевантаженням не більше 5%.

Спосіб виготовлення рим-болтів є не малозначущими. При виробництві кріпильних виробів, зварювання використовувати неприпустимо, саме тому процес виготовлення шляхом кування або ж штампування, після чого вони проходять термічну обробку і очищення вже готового виробу від окалини. Дуже часто покриття рим-болта це хром або цинк, але не виключено нанесення і іншого покриття проти корозії.

Рим-болт є незамінною кріпильної деталлю, яка незамінна при підйомі важких вантажів. За допомогою цього кріпильного вироби будь-які види монтажних і будівельних робіт можна зробити набагато простіше, а також убезпечити їх виконання.