Канати, що не крутяться

Канати що не крутяться – сталеві канати, виготовлені у відповідності до вимог європейського стандарту EN 12385-4. Канати що не крутяться в вітчизняних ГОСТах відсутні, а потреби для промисловості і сфери вантажопідйому задовольняються за рахунок імпорту або, в окремих випадках, виробництва канатів за технічними умовами вітчизняними виробниками.
Канати що не розкручуються бувають малосталковими і багатосталковими (подвійного і потрійного плетіння). Для останніх характерна велика опорна поверхня, незначний тиск на зовнішній дріт і відсутність ефекту кручення. Це дозволяє використовувати багатосталкові канати що не крутяться в вантажопідйомних механізмах з вільним підвішуванням вантажу. Для цих цілей використовуються сталеві канати вантажного призначення конструкції 19х7 та 35Wх7 зі сталевим осердям. Канати 19х7, наприклад, застосовуються в поширених електроталях типу РА.
Наявність великої кількості пасом забезпечує відмінну міцність і гнучкість канату, а також значно знижує коефіцієнт тертя зовнішніх дротів пасом об поверхню вантажопідйомних блоків різних ВПМ. Різноспрямоване звивання внутрішніх і зовнішніх шарів пасом виключає довільне обертання троса навколо своєї вісі. Дана особливість дозволяє розширити сферу застосування канатів, поліпшити їх зносостійкість, уникнути розшаровування пасом, збільшити термін служби і зменшити витрати на експлуатацію вантажопідіймальних машин і механізмів.
Ідеальний канат що не крутиться має повністю врівноважені внутрішні крутні моменти, при цьому його характеристики аналогічні характеристикам пружного стрижня.
Два принципи врівноваження крутних моментів:
а – за рахунок протилежного звивання шарів елементів;
б – за рахунок хрестового звивання в малосталковому канаті.

Форма пасом може бути круглою (круглопрядні канати) та фасонною:
1. трикутник – трьохсталкові канати;
2. овал – овальносталкові канати;
3. пласка форма – пласкосталкові канати.

Багатосталкові канати що не крутяться вантажного призначення EN 12385-4 застосовуються в якості основного тягового елементу:

  • евакуаторів та маніпуляторів (КМУ);
  • талевих систем бурових установок;
  • сваєзабійних установок;
  • шахтного обладнання;
  • підйомних багатоканатних пристроїв;
  • кранового обладнання, включаючи автокрани;
  • та інших механізмів з вільним підвішуванням вантажу.

Багатосталкові канати що не крутяться EN 12385-4 конструкції 19х7 і 35Wх7 можуть поставлятися в двох варіантах:

  • 1. З органічним (пенька, сизаль, х/б і т.д.) осердям NFC або синтетичним (поліетилен, поліпропілен, капрон) осердям SFC – гнучкі і пружні канати, які підходять для тягових механізмів в якості гнучкого зв’язку між гаком та в/п пристроєм (лебідкою, таллю).
  • 2. З металевим осердям (WSC) – канати, стійкі до розтягування, перегинів, що чергуються, вібрацій, контактних напружень і тому підходять для вантажних механізмів з вільним підвішуванням вантажу. У паспорті канат що не крутиться 19х7- WSC також може позначатися конструкцією 19×7-IWRC.
Канати, що не крутяться
На малюнку зображені зрізи канатів за стандартами:
EN 12385-4 19×7 та EN 12385-4 35Wх7 зі сталевим та органічним осердям.
Багатосталкові канати що не крутяться виробляються в діапазоні діаметрів Ø 4,0-36,0 мм з дроту з оцинкованим покриттям або без покриття. Виробниками зазвичай задаються такі маркувальні групи: 1770 Н/мм1960 Н/мм та 2160 Н/мм.
Для захисту внутрішніх і зовнішніх дротів від корозії, а також додаткового захисту синтетичного/органічного осердя від пересихання, використовується спеціальне мастило. Його тип вказується в паспорті на канат.
Компанія «СКІФ ІНВЕСТ» пропонує до реалізації зі складу та під замовлення круглопрядні канати що не крутяться EN 12385-4 конструкції 19х7 та 35Wх7 зі сталевим осердям. Канати 19х7 поставляються оцинкованими, канати 35Wх7 – без оцинкування.
Для вибору необхідного діаметру канату EN 12385-4 классу 19х7 скористайтеся інформацією з таблиці:
WordPress Responsive Table
Для вибору необхідного діаметру канату EN 12385-4 классу 35Wх7 скористайтеся інформацією з таблиці:
WordPress Responsive Table