Закріплюємо вантаж на багажнику автомобіля: як краще?

Кріплення вантажу Такелаж крепление груза

Легковий автомобіль з багажником або причепом є незамінним помічником при покупці габаритних речей, виїздах на дачу або на природу, при переїзді. Великий багажник у автомобіля дуже корисний, якщо Ви живете у власному будинку. Використовуючи багажник необхідно дотримуватися техніки безпеки, ознайомитися з якою можна в ПДД. Якщо вантаж більш ніж на 100 см виступає спереду і ззаду, на 40 і см з боків, його необхідно позначити ліхтарями або катафотами. Вантаж не повинен закривати огляд водієві, заважати керувати автомобілем, закривати номера і забруднювати дорогу.

Але в першу чергу вантаж потрібно надійно закріпити. Яка б тривала не була поїздка, вантаж до багажника необхідно прикріпити добре і надійно, щоб в самий не підходящий момент він не відкріпив.

Для закріплення вантажу на багажнику легкового авто є кілька пристосувань.

Закріплюємо вантаж на багажнику автомобіля: як краще?

Ремені для кріплення вантажу

Надійно закріпити вантаж на багажнику можна за допомогою спеціальних стяжних ременів з гаком. Дуже практичний ремінь, укомплектований храповим механізмом, завдяки якому можна легко стягувати ремінь, рухаючи ручку храповика. Також у продажу є ремені укомплектовані замком-затискачем, вони дешевші, але не забезпечують великого стяжного зусилля. Ремені з замком-затискачем відмінно підійдуть для кріплення легкого і невідповідального вантажу, а також як елемент додаткової фіксації вантажу.

Переваги ременів:

– високоміцний матеріал (поліестер) стійкий до впливу хімічних речовин, а також впливу зовнішнього середовища

– можна підібрати потрібний виріб по довжині і по навантаженню

– оптимальна ширина забезпечує щільне прилягання до вантажу, при цьому не ушкоджуючи його

– щільне зчеплення з рамою багажника забезпечує металевий гак на кінці ременя

Гумові стяжки з гаком

Ремені забезпечують надійність, чого не можна сказати про гумові еластичні стяжки з гаками на кінцях. Транспортуючи мішок з соломою, його можна закріпити гумовою стяжкою. З більш важкими вантажами, такими як дошки, труби, гіпсокартон краще за все не ризикувати. Гумки з гаками перетираются дуже швидко. Також схильна до старіння гума, з якої вони виготовлені. На серйозні навантаження гаки такого кріплення не розраховані і можуть легко розігнутися навіть при незначному навантаженні. Рекомендовано додатково закріпити вантаж, якщо ви використовуєте гумові стяжки. Це можна зробити звичайним скотчем, при випадковому пориві стяжки, він може запобігти нещасному випадку.

Здійснюючи поїздку, перед виїздом перевірте якість кріплення вантажу і надійність багажника. Не буде зайвим в шляху зробити зупинку і зайвий раз перевірити надійність закріплення вантажу. І звичайно ж велике значення має наявність сертифіката якості і правильний вибір виробника кріплення. Про безпеку не варто забувати ніколи!