Як правильно зберігати альпіністську мотузку

Як правильно зберігати альпіністську мотузку

Кожна альпіністська і туристична мотузка має свій термін служби , скільки вона прослужить , залежить від інтенсивності використання і догляду за нею. Мотузка навіть самого гарної якості при неправильному зберіганні може втратити свої експлуатаційні властивості.

Бухтовання мотузки.

Після того як ви придбали мотузку, в першу чергу її потрібно згорнути в бухту. Правильно укладена мотузка в бухту, дозволяє скористатися нею в будь-який момент, без ризику її перекрутити, заплутати. Після кожного використання ці дії необхідно повторювати. Є кілька методів змотування мотузки в бухту, з ними можна ознайомитися на відео в інтернеті. Перед тим як бухтовать мотузку, яка була у використанні, її необхідно оглянути на наявність потертостей, витонченість, пошкоджень і ознак зношеності.

Догляд та очищення.

Мотузяне спорядження необхідно змотувати і розмотувати виключно на чистому підлозі, а зберігати тільки в чистому вигляді. На волокна мотузки погано впливає земля, глина, пісок, тому що дрібні абразивні частки згодом перетирають оплетку і серцевину. Після кожного використання мотузку бажано мити. Робити це потрібно в холодній воді із застосуванням м’якого мила, після чого її потрібно прополоскати і розвісити сушити в нерозтягнутому стані, подалі від прямих сонячних променів і джерел тепла

Умови зберігання.

Мотузку зберігати не можна на бетонній підлозі, землі, в сирому приміщенні, а також з гаражним і будівельним мотлохом. Поганий вплив на мотузку може надавати сіль, кислоти, різного роду хімікати, нафтопродукти. Транспортуючи мотузку необхідно берегти її від гострих і металевих предметів. Вузли на мотузці завдають шкоди її волокнам, через що вона стає слабшою. Рекомендується після кожного використання мотузки розв’язувати на ній вузли, завдяки цьому вона прослужить набагато довше.

Який термін служби мотузки?

З того моменту як мотузка була випущена, у неї починається процес старіння, але при правильному зберіганні, в темному, сухому провітрюваному приміщенні (температура +15 .. + 25 С, вологість не більше 65%) процес цей буде протікати дуже повільно, використовувати її можна буде від 5 до 10 років. Скільки прослужить альпіністська мотузка визначити складно. Це залежить від того як часто вона використовується і який ступінь навантаження. Необережне поводження з мотузкою може швидко її зіпсувати. Небажано наступати на мотузку на кам’янистій поверхні і потрібно не допускати потрапляння навантаженої мотузки на гострі грані.

Чим частіше ви використовуєте спорядження, тим швидше воно приходить в непридатність. Навіть в тому випадку, якщо використовується мотузка не дуже часто, вона повинна відбраковують після 7 років використання. Якщо в процесі використання у вас виникають сумніви на рахунок придатності мотузки, найкращим рішенням буде списати її.